نوشیدن زاویه شبانه باشگاه باشگاه شبانه

نوشیدن: زاویه شبانه باشگاه باشگاه شبانه لاله‌های برفی مسافر شکوفه‌ها آلمان انگلستان

گت بلاگز کهگیلویه و بویراحمد جلوگیری از کشتار و عرضه غیرمجاز دام

مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد راجع به کشتار و عرضه غیر مجاز دام در مناطق متفاوت استان هشدار داد.

جلوگیری از کشتار و عرضه غیرمجاز دام

به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان ازیاسوج ؛مدیر کل دامپزشکی استان گفت: جهت پیشگیری از بیماری تب کریمه کونگو از کشتار و عرضه غیر مجاز دام در استان جلوگیری می شود.
آقای بهمنش با بیان اینکه رعایت توصیه های کارشناسان و همکاری مردم عامل پیشگیری از این بیماری مهلک است افزود: تب ویروسی کریمه کنگو یک بیماری خونریزی دهنده تب دار حاد است که به وسیله کنه انتقال یافته می شود و در آسیا، اروپا و آفریقا شیوع داشته و دارای فوت و میر بالایی است.

عبارات مهم : استانی

وی با اشاره به اینکه علائم این بیماری دارای سه مرحله است افزود: نخستین مرحله دوره کمون بوده که بستگی به راه ورود دارد و بعد از گزش کنه،طول این دوره معمولا یک تا سه روز است و حداکثر به 9 روز می رسد.
مدیر کل دامپزشکی استان گفت: مرحله دوم قبل از خونریزی شروع و با علائم ناگهانی حدودا چند روز طول می کشد و بیمار دچار سردرد شدید، تب و لرز، درد عضلانی بخصوص در پشت پاها، گیجی، استفراغ و سفتی گردن، درد چشم و حساس بودن به نور می شود.
آقای بهمنش با بیان اینکه تب بیمار در بعضی مواقع بین 3 الی 16 روز طول میکشد افزود: همچنین حالت تورم و قرمزی صورت، گردن و قفسه سینه پر خونی خفیف حلق و ضایعات نقطه ای درکام نرم و سخت در این مرحله مرسوم است.
وی گفت: بعضی موارد خونریزی از بینی و استفراغ خونی آنقدر شدید هست، که بیمار نیاز به ترزیق خون دارد.بهمنش با اشاره به اینکه فعالیت قصابی های بین راهی غیر مجاز و تهدیدی جدی جهت سلامتی مردم است افزود: مردم از خرید گوشت از این مکان ها و نیز گوشت های بدون مهر دامپزشکی جدا خودداری کنند.
وی ادامه داد: مردم جهت امنیت خود باید از قصابی های مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خرید کنند و گوشت را به مدت 24 تا 48 ساعت در حالت فریز شده است نگهداری و بعد از این مدت مصرف کنند .
مدیر کل دامپزشکی استان همچنین گفت: با توجه به اینکه فصل گرما وقت مناسبی جهت شیوع بیماریهای واگیر بین انسان و دام است دامداران و کسانی که با دام و محصولات دامی سرو کار دارند از تماس با دام و کنه دامی خودداری کنند .
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هم در خصوص شایعات انتشار یافته در باره شیوع بیماری تب کنگو در استان ضمن درخواست از هم استانی ها جهت رعایت کردن اصول بهداشتی گفت:تاکنون نتیجه مثبتی از مبتلا شدن شدن افراد به این بیماری اعلام نشده است که در صورت مشاهده این بیماری در استان به مردم اطلاع رسانی می شود.
انتهای پیام/د

واژه های کلیدی: استانی | بیماری | خونریزی | دامپزشکی | تب کریمه کنگو | کشتار غیرمجاز | کهگیلویه و بویراحمد |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog